BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Kandelabrar 4786330
*
nr 478 6330
Kandelabrar
1 par, 5-armade, England, pläter, höjd: 27
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 augusti 2007
kl 16:35:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/8 15:33:30
1
350 kr
4/8 22:46:45
2
350 kr
6/8 16:30:32
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa kandelaber kandelabrar ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
3455 Kandelabrar
ett par, Nyrokoko. Höjd: 50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:58
-
3299 Kandelabrar
Ett par, Sent 1800-tal, prismor. Höjd: 51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
*
Kandelabrar
nr 478 6330
Kandelabrar
1 par, 5-armade, England, pläter, höjd: 27
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 augusti 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/8 15:33:30 | 1 | 350 kr |
4/8 22:46:45 | 2 | 350 kr |
6/8 16:30:32 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa kandelaber kandelabrar ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
3455 Kandelabrar
ett par, Nyrokoko. Höjd: 50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:58 -
3299 Kandelabrar
Ett par, Sent 1800-tal, prismor. Höjd: 51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54